szkoloteka.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Sposoby na spędzenie artystycznych ferii w mieście

Ledwie skończyła się przerwa świąteczna, a na horyzoncie pojawia się kolejny wolny okres od nauki. Ferie zimowe to idealny czas, by wypocząć przed kolejnym, pracowitym semestrem. Nie oznacza to jednak, że muszą być one spędzone nieproduktywnie. Nawet ferie w mieście można spędzić w ciekawy sposób, dbając o rozwój artystyczny dziecka. Poznaj nasze kreatywne pomysły na zimową przerwę.

 

Spis treści

 

Postaw na rozwój swojego dziecka

Ferie zimowe są długo wyczekiwanym czasem przez uczniów. Niektórzy wyjeżdżają wtedy na kolonie lub wczasy z rodziną, jednak duża grupa dzieci i młodzieży spędza ten okres w domu. Niestety brak pomysłów na wypełnienie wolnego czasu prowadzi zazwyczaj do nieproduktywności i nudy. Tymczasem odpoczynek wcale nie musi oznaczać wyłącznie oglądania seriali i ślęczenia przed smartfonem. Warto zorganizować dziecku ferie pełne rozwijających zajęć i zabaw.

W czasie ferii również można się uczyć, ale w ten ciekawszy, bardziej kreatywny sposób. To doskonała okazja do zachęcenia pociechy do rozwoju nowej pasji, spróbowania czegoś nowego, ale i spędzenia wspólnego czasu w towarzystwie rodziny. Szczególnie sfera artystyczna jest obszarem, który warto rozwijać u dzieci w każdym wieku. Już od najmłodszych lat zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne pomagają najmłodszym w ćwiczeniu motoryki, radzeniu sobie z emocjami i nawiązywaniu relacji społecznych.

Nie masz pomysłu na kreatywne zajęcie dziecka w ferie? Podpowiadamy, jak zorganizować czas dla uczniów w różnym wieku.

Sprawdź oferty na dodatkowe zajęcia

Miasto udostępnia dzieciom wiele sposobów na spędzenie ferii zimowych. Ich oferta uzależniona jest od miejsca zamieszkania, ilość wolnych miejsc oraz cen. Na część zajęć można zapisać się nieodpłatnie, chociaż warto decydować się na nie z odpowiednim wyprzedzeniem. Darmowe warsztaty dla dzieci zazwyczaj organizowane są przez biblioteki, świetlice lub domy kultury. To dobra okazja, by nawiązać nowe znajomości i zyskać doświadczeń w zupełnie innych obszarach, niż na co dzień.

W ofercie wielu miast znajdują się m.in. zajęcia:

  • rysunku;
  • zdobienia pierniczków;
  • kaligrafii;
  • haftu;
  • eksperymentów naukowych i artystycznych.

Młodzież może skorzystać z kursów fotograficznych, tworzenia mozaiki, makramy czy ceramiki. Jeśli Twoja pociecha wykazuje zainteresowanie lub talent w konkretnym kierunku, warto wybrać tematyczne zajęcia, np. malarskie.

rodzinne-malowanie

Pomysły na rodzinne prace plastyczne

Jeśli masz okazję i wolny czas, ferie możecie wspólnie spędzić w rodzinnym gronie, organizując własne plastyczne zajęcia. Należy zaopatrzyć się wówczas w odpowiednie materiały i artykuły papiernicze, a także nieco wyobraźni. Wymyślaj niecodzienne tematy prac i łącz przyjemność tworzenia z nauką! Tak, to możliwe, zwłaszcza jeśli w ciekawy sposób podejdziesz do zabawy. Podajemy garść pomysłów na rodzinne prace plastyczne:

  • zabawa ze sztuką – zróbcie przegląd po znanych stylach malarskich. Na wzór przedstawicieli pop-artu czy fowizmu zabawcie się, tworząc własne dzieła malarskie w negatywie lub kolaże z wykorzystaniem wycinków z gazet;
  • zwierzęta jak ze snów – sięgnijcie po glinę, by wykonać z niej przedstawienia fantastycznych zwierząt lub śmiesznych przedmiotów;
  • scrapbooking – ozdabianie albumów ze zdjęciami to idealna rozrywka artystyczna dla całej rodziny. Materiały papiernicze znajdziesz w sklepie Szkołoteka.pl.

Wyposaż się w artykuły plastyczne już dziś!

Nie czekaj na ferie. Zaplanuj wspólne prace plastyczne i zaopatrz się w kreatywne zestawy dla dzieci i młodzieży. W kolorowych pudełkach znajdziesz artykuły dekoracyjne, takie jak tasiemki, pompony, cekiny i inne barwne dodatki. Zestawy plastyczne Astra wraz ze sztalugami pozwolą Wam poczuć się jak w profesjonalnej pracowni malarskiej, zwłaszcza jeśli wyposażysz zestaw w farby i pędzle, a także ołówki i węgle do szkicowania.

Polecamy również wybrać masy plastyczne, z których stworzycie wyjątkowe figurki. Do wyboru masz m.in. glinę samoutwardzalną, masę papierową, porcelanową lub solną.

Zrób zakupy w Szkołotece

Przygotuj się na ferie zimowe ze Szkołoteką. W sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne materiały plastyczne do artystycznego spędzenia dwóch tygodni wolnych od szkoły. Zaopatrz się w artykuły papiernicze w dobrych cenach, kreatywne zestawy z kolorowymi dekoracjami, oraz profesjonalne przybory dla pasjonatów malarstwa i rysunku.

do góry
Szablon Modern Standard od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl