szkoloteka.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Przygotuj wyprawkę szkolną ze Szkołoteką. Część 3 – artykuły papiernicze

Wraz z końcem wakacji przychodzi czas na skompletowanie wyprawki szkolnej. Tworząc listę produktów, które muszą się w niej znaleźć, powinieneś uwzględnić artykuły papiernicze. Akcesoria te, przydatne nie tylko na lekcjach plastyki, występują w wielu odsłonach. Zapoznaj się z poniższym tekstem i przekonaj się, co musisz kupić dla swojego dziecka!

 

Spis treści

 

Co powinno znaleźć się w wyprawce ucznia

Przygotowując pociechę na początek roku szkolnego, musisz zadbać o wyposażenie go we wszystkie akcesoria, jakich będzie używać na lekcjach, zwłaszcza plastyce. Artykuły papiernicze dla dzieci występują w sklepie Szkołoteka w rozmaitych wersjach, dlatego nie potrzebujesz wychodzić z domu, aby się w nie zaopatrzyć. Musisz tylko przemyśleć listę zakupów do zrobienia, aby wyprawka do szkoły była kompletna. Przedtem sprawdź też aktualny stan posiadania niezbędnych produktów, jakie zostały maluchowi z poprzedniego roku. 

W wyprawce szkolnej na wrzesień powinny się znaleźć m.in.:

  • zeszyty na lekcje – zwykłe lub na kole,
  • bloki do rysowania,
  • artykuły tworzenia wycinanek – brystol, bibuły,
  • akcesoria pomocnicze – teczki na prace.

blok-rysunkowy-minecraft

Wybór artykułów papierniczych

Szkołoteka to doskonale zaopatrzony sklep z artykułami papierniczymi, w którym znajdziesz wszystko, czego Twoje dziecko potrzebuje do szkoły. Wybierając produkty tego rodzaju, musisz nie tylko uzupełnić aktualnie posiadany stan zeszytów czy bloków o nowe egzemplarze, ale też dostosować wyprawkę do rodzaju lekcji oraz wieku malucha. W końcu z każdym rokiem dochodzą nowe przedmioty wymagające odpowiednich przyborów, a na plastyce tworzone są coraz bardziej zaawansowane prace, na które trzeba być dobrze przygotowanym. 

Warto od razu zamówić wszystkie, potrzebne artykuły papiernicze, przez co nie będziesz zaskoczony, kiedy Twoje dziecko poinformuje Cię z dnia na dzień, że potrzebuje np. kolorowego brystolu na lekcje. W Szkołotece masz do dyspozycji produkty z różnych półek cenowych, dlatego na pewno zmieścisz się w dysponowanym budżecie!

Blok rysunkowy czy techniczny?

Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami bloków powinieneś uzależnić od rocznika swojego dziecka. We wcześniejszych klasach I – III maluchy przede wszystkim zajmują się kolorowaniem i malowaniem prostych rysunków, dlatego w ich przypadku najlepiej sięgnąć po blok rysunkowy. Charakteryzuje się on stosunkowo niewielką gramaturą i można go wykorzystać do tworzenia prac zwykłymi świecówkami, jak również farbami akwarelowymi.

Drugi rodzaj bloku ze względu na swoją wysoką gramaturę znajduje zastosowanie przede wszystkim przy tworzeniu bardziej precyzyjnych rysunków technicznych. Przyda się też do malowania prac kredkami pastelowymi. Tak zaawansowane prace artystyczne wykonują przeważnie starsze dzieci. Jednak te młodsze również mogą wykorzystać taki artykuł papierniczy, ponieważ jego twardość umożliwia zawieszenie kartki z malunkiem dla rodziców na ścianie. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz oba typy bloków w wersji z kolorowymi kartkami, które oferują młodym twórcom jeszcze więcej możliwości. Alternatywnym wyborem są barwione kartki brystolu, które podobnie jak bibuły można wykorzystać do wycinania różnego rodzaju prac. 

notes

Pierwsze zeszyty ucznia: co się przyda?

W wyprawce szkolnej musi się znaleźć przynajmniej kilka zeszytów, najlepiej takich w kratkę, po jednym na każdą lekcję. Maluchy z klas od I do III mogą potrzebować wersji w linie, które lepiej sprawdzają się przy opanowywaniu umiejętności równego pisania. Najlepiej sięgnąć po artykuły papiernicze z ładnymi okładkami, aby prezentowały się estetycznie na ławce Twojej pociechy.

Ciekawą propozycją, szczególnie dla starszych dzieci, są kołozeszyty, które nasz sklep z artykułami papierniczymi sprzedaje w konkurencyjnych cenach. Zaletą notesów z okładką sprężynową jest komfort użytkowania, można je bowiem z łatwością otworzyć na pożądanej stronie w trakcie nauki i w razie potrzeby równo wyrwać jedną z nich. 

Szkołoteka – sklep z artykułami papierniczymi

Korzystając z przewodnika, zamów wyprawkę szkolną, konsultując się przy tym ze swoim dzieckiem. Pamiętaj o zeszytach, blokach i innych akcesoriach na plastykę i pozostałe lekcje. Na zakupy wybierz sklep z artykułami papierniczymi Szkołoteka, który zajmuje się dystrybucją produktów od takich marek jak m.in. Astra Hash oraz Genius.

do góry
Szablon Modern Standard od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl