szkoloteka.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Plastyka i ekologia: 3 pomysły na plastyczne happeningi dla uczniów szkoły podstawowej

Dbałość o środowisko naturalne stanowi niezwykle ważną kwestię we współczesnym świecie, którą warto omawiać z uczniami już od najmłodszych lat. Chcesz w ciekawy i angażujący sposób przybliżyć dzieciom i młodzieży tematy związane z ekologią? Zorganizuj happening! Na pewno na długo zapisze się on w pamięci wszystkich uczestników. Nasz sklep z artykułami plastycznymi poleca trzy ciekawe pomysły na tego typu wydarzenie oraz duży wybór materiałów papierniczych i kreatywnych, które mogą okazać się przydatne. Przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się więcej!

 

Spis treści

 

Jak bezpiecznie zorganizować happening w szkole?

Czym właściwie jest happening? Jest to wydarzenie artystyczne, częściowo zaplanowane, jednak pozostawiające sporą przestrzeń na improwizację. Jego celem jest zaangażowanie widzów i skłonienie ich do podjęcia określonych aktywności. Nie ma wątpliwości, że zaplanowanie takiego spektaklu wymaga sporo czasu i wysiłku, szczególnie jeśli pierwszy raz zdecydowałeś się na tę formę pracy ze swoimi uczniami. Zarezerwowanie przestrzeni, zamówienie artykułów plastycznych w sklepie internetowym, przygotowanie rekwizytów i zaproszenie do współpracy innych nauczycieli nie może być zostawione na ostatnią chwilę.

Musisz zadbać nie tylko o ciekawy przekaz, ale też o bezpieczeństwo uczestników. Zebraliśmy kilka podstawowych pytań, które musisz sobie zadać, zanim zorganizujesz najbardziej pamiętną imprezę szkolną w historii:

  • Jaki jest cel imprezy szkolnej?
  • Gdzie i kiedy powinna się odbyć?
  • Kto weźmie w niej udział?
  • Ilu będzie uczestników, a ilu widzów?
  • Ile osób do opieki będzie koniecznych?
  • Kto pokieruje przebiegiem zdarzeń?
  • Jakie nieprzewidziane sytuacje mogą się wydarzyć?

Happening związany z zagrożonymi gatunkami

Dzieci najczęściej uwielbiają zwierzęta, dlatego warto zainteresować je tematyką zagrożonych gatunków w Polsce i na świecie. W ramach happeningu Twoi uczniowie mogą wykonać przebrania rysia, puchacza czy żubra, a następnie odtworzyć przed kolegami scenki, ukazujące niebezpieczeństwa, czyhające na te rzadko występujące stworzenia. Wykorzystując artykuły plastyczne i papiernicze, dostępne w dużym wyborze w naszym sklepie, starsi uczniowie mogą przygotować obrazy i rzeźby, które zostaną sprzedane na szkolnym kiermaszu. Dochód z imprezy przeznaczycie na wybraną organizację wspierającą zwierzęta żyjące na wolności.

Segregacja odpadów: dlaczego jest tak ważna?

Rosnące hałdy śmieci sprawiają, że życie przyszłych pokoleń może stać się bardzo trudne. Dzieci i młodzież mają tego świadomość, dlatego też chętniej angażują się w działania wspierające recycling niż dorośli. Wykorzystaj artykuły papiernicze z naszego sklepu internetowego i pozwól uczniom na zajęciach plastycznych przygotować duże transparenty i hasła, wzywające do segregacji odpadów. Możecie z nimi przemaszerować przez miasto, a następnie posprzątać wybrany teren, starannie rozdzielając plastik, papier i szkło. Jeżeli uda się Wam zaangażować w tę akcję przechodniów, będzie to naprawdę wielki sukces!

plastyka-a-ekologia

Recykling śmieci i zero waste w szkole

W ekologii małe kroki najczęściej przynoszą największe efekty. Jak przybliżyć uczniom styl życia, oparty o ideę „zero waste”? Zachęć dzieci, aby przyniosły do szkoły stare ubrania, a następnie wykorzystały swój talent plastyczny i dały im „nowe życie”. Mogą im w tym pomóc kolorowe cekiny, pompony, dekoracyjne sznurki i tasiemki, które znajdziesz w naszym sklepie, w zakładce z artykułami kreatywnymi. Następnie przygotuj na szkolnym korytarzu happening – pokaz mody, na którym zaprezentują swoje dzieła. Degustacja potraw przygotowanych w szkole zgodnie z duchem „zero waste” będzie stanowić wspaniałe uzupełnienie imprezy.

Zainspiruj się ze sklepem plastycznym Szkołoteka

Dla Twoich uczniów przygotowanie happeningu będzie niezapomnianym i bardzo rozwijającym wydarzeniem, a ich zaangażowanie w sprawy związane z ekologią i ochroną środowiska wyraźnie wzrośnie. Być może uda się im zainteresować tym tematem całą szkołę, a nawet lokalną społeczność. W naszym sklepie z artykułami plastycznymi znajdziesz wszystkie potrzebne materiały, które zainspirują Cię do przygotowania wspaniałego widowiska. Skoncentruj się na pracy dydaktycznej i wychowawczej, a brystol, tektury, kleje, bibuły i inne potrzebne rzeczy zamów łatwo i wygodnie w Szkołotece – zapraszamy!

do góry
Szablon Modern Standard od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl