szkoloteka.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Jak zorganizować wernisaż prac plastycznych uczniów? Sprawdź wskazówki ze Szkołoteki!

Aktywność artystyczna jest bardzo ważna w edukacji dziecka. Jak sprawić, aby przyniosła ona maksymalne korzyści? Zmotywuj uczniów do wykonania prac plastycznych, a następnie zorganizuj wernisaż. Dla większości dzieci będzie to niezapomniane przeżycie, mające doskonały wpływ na ich samoocenę i wiarę we własne możliwości. W naszym sklepie z artykułami papierniczymi znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby wyeksponować obrazy czy rzeźby, odpowiednio je opisać, a także przygotować materiały promocyjne. Przeczytaj artykuł i znajdź więcej inspiracji!

 

Spis treści

 

Wernisaż prac uczniów: sprawdź, jak zorganizować!

Wystawy sztuki są integralną i ekscytującą częścią procesu tworzenia. Oglądanie własnego obrazka w ramce lub rzeźby wystawionej w profesjonalny sposób sprawi, że dziecko poczuje się jak prawdziwy artysta. Będzie też mile zaskoczone pozytywnymi uwagami, które otrzyma od innych nauczycieli i rodziców. Taka sprzyjająca atmosfera pomoże mu ujawnić zdolności plastyczne, nawet jeśli były one głęboko ukryte. Zorganizowanie wystawy szkolnej to świetny sposób wspierania pracy twórczej, a także dobry pretekst do zorganizowania imprezy promującej szkołę w miejscowej społeczności. Być może o wystawie napiszą nawet lokalne gazety, jeśli zaprosisz reporterów.

Na przygotowanie wernisażu zarezerwuj sporo czasu. Przemyśl też, jak będziesz archiwizował, a następnie wyeksponujesz prace uczniów – z pomocą może przyjść Ci nasz sklep z artykułami plastycznymi, w którym znajdziesz nie tylko pomocne materiały papiernicze i kreatywne, ale też mnóstwo inspiracji. Najważniejsza jest spójność ekspozycji, dlatego podpowiadamy kilka motywów przewodnich, jakim może być poświęcona wystawa:

  • podsumowanie zrealizowanego przez uczniów projektu,
  • uwiecznienie historii Waszej szkoły lub okolicy,
  • nawiązanie do ważnego wydarzenia,
  • wystawa aktualnych prac uczniów,
  • retrospektywna prezentacja obrazów czy rzeźb,
  • wyniki konkursu plastycznego.

Zaangażuj podopiecznych w organizację wydarzenia

Przygotowując wernisaż, zaangażuj dzieciaki w planowanie i podejmowanie decyzji w jak największym stopniu. Zorganizowanie szkolnej wystawy to naprawdę ciężka praca, więc przyda Ci się wsparcie. Uczniowie mogą być bardzo pomocni. Udostępnij im odpowiednie artykuły papiernicze i powierz takie zadania, jak projektowanie zaproszeń, przenoszenie i ustawianie dzieł sztuki, wykonanie i dopasowywanie plakietek z nazwiskami i tytułami. Praca przy przygotowywaniu wystawy będzie dla Twoich wychowanków bardzo ciekawym doświadczeniem.

Jak atrakcyjnie wyeksponować prace plastyczne?

Atrakcyjne zaprezentowanie prac uczniów nie będzie wymagało wielkich nakładów budżetowych, jeśli wykażesz się kreatywnością. W naszym sklepie z materiałami plastycznymi znajdziesz przydatne artykuły papiernicze, jak brystol i tekturę do wykonania ramek. Prace możesz rozwiesić na dekoracyjnych sznurkach za pomocą małych spinaczy albo przypiąć do tkaniny rozciągniętej na drewnianej ramie za pomocą rzepów. Szpilki, pinezki lub klipsy mogą być także bardzo przydatne. Nie zapomnij także starannie podpisać każdego dzieła oraz zadbać o odpowiednie oświetlenie i oprawę muzyczną.

wspieranie-talentu-dzieci

Zadbajcie o promocję wydarzenia w szkole i poza nią

W jaki sposób Twoi odbiorcy dowiedzą się o Twojej wystawie? Uczniowie mogą tworzyć i rozprowadzać plakaty oraz ulotki – artykuły papiernicze niezbędnie do ich przygotowania znajdziesz w naszym sklepie plastycznym. Możesz zaprosić rodziców oraz specjalnych gości z lokalnej społeczności. Poproś burmistrza, wójta lub dyrektora miejscowego muzeum o oficjalne otwarcie Waszej wystawy. Zadbaj o obecność prasy, która będzie relacjonować wydarzenie. W funkcji przewodników po wernisażu najlepiej sprawdzą się oczywiście Twoi uczniowie.

Zaopatrz się w artykuły papiernicze w Szkołotece

Chcesz zorganizować udany wernisaż prac Twoich uczniów? W naszym sklepie z artykułami plastycznymi i papierniczymi znajdziesz potrzebne materiały, które możesz wykorzystać do przygotowania ekspozycji i jej rozreklamowania. Postaw na kreatywne rozwiązania. Kolorowe tektury, brystol i bibuła posłużą do przygotowania ramek do obrazów, ulotek i zaproszeń, a farby i kredki przydadzą się do malowania plakatów, dzięki którym nagłośnisz wydarzenie w lokalnej społeczności. Nie zwlekaj, zamów potrzebne rzeczy i zorganizuj udany wernisaż już dziś!

do góry
Szablon Modern Standard od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl