szkoloteka.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Wyprawka szkolna – wejdź w nowy rok z profesjonalnymi produktami!

Druga połowa sierpnia to czas przygotowań do szkoły. Oprócz niezbędnych do nauki podręczników w wyposażeniu ucznia powinny znaleźć się materiały do pisania i rysowania oraz artykuły plastyczne – słowem, cała wyprawka szkolna. Planujesz zakup materiałów do szkoły dla swojego dziecka? Sprawdź naszą ofertę przyborów oraz galanterii na szkoloteka.pl.

Przygotowania do nowego roku szkolnego

Powrót do szkoły to czas pełen obaw, ale i ekscytacji ze strony uczniów. Odpowiednio zaplanowane przygotowania pozwolą jednak zmniejszyć strach oraz niepewność wywołane zbliżającym się wrześniem. W ten sposób przejście z beztroskich wakacji do obowiązków szkolnych będzie przyjemniejsze dla dziecka.

Od czego rozpocząć przygotowania? Przede wszystkim od rozmowy o oczekiwaniach, planach, ale i strachu. Kolejnym krokiem jest skompletowanie wyprawki do szkoły. Spraw, by ta część przygotowań była jak najciekawsza i angażująca. Dzięki temu, zamiast negatywnych uczuć, zapanuje atmosfera pełna ekscytacji i oczekiwania na zbliżający się 1 września.

Co powinno znaleźć się w szkolnym plecaku?

Niezależnie od wieku ucznia, wyprawki szkolne zawierają przybory i materiały niezbędne do prowadzenia zajęć lekcyjnych oraz dodatki, które stanowią udogodnienia dla dziecka. W plecaku powinny więc znaleźć się takie przybory, jak:

 • teczka;
 • blok rysunkowy i techniczny;
 • blok z kolorowymi kartkami;
 • klej;
 • nożyczki;
 • długopis i ołówek;
 • kredki;
 • farby plakatowe;
 • akcesoria do malowania;
 • przybory geometryczne;
 • cyrkiel;
 • temperówka i gumka;
 • plastelina;
 • bibuła.

Szczególnie ważna jest wyprawka dla pierwszoklasisty. Tu wszystkie artykuły kupowane są po raz pierwszy, a kompletowanie takiego zestawu ma dla ucznia pierwszorzędne znaczenie. Przychodzimy z pomocą w sierpniowych przygotowaniach – sprawdź ofertę Szkołoteki.

Artykuły papiernicze

Do niezbędników w wyprawce do szkoły należą artykuły papiernicze, a więc wszystkie materiały, na których dzieci będą pisać, szkicować, rysować czy malować. Podstawę stanowi tu blok rysunkowy w formacie A4. W naszym asortymencie znajdziesz artykuły w okładkach z kolorowymi zwierzątkami dla młodszych, a także ze zdjęciami znanych klubów piłkarskich – dla fanów footballu.

W plecaku nie może zabraknąć zeszytów do każdego przedmiotu. Dla pierwszoklasisty wystarczy cienki brulion w trzy linie, jednak starsi uczniowie potrzebują bardziej zróżnicowanych wariantów. Polecamy wybierać zeszyty w miękkich okładkach, które nie będą obciążać pleców. Kiedy potrzebne są sztywne bruliony A5 lub A4, postaw na modele z kolorowymi zdjęciami i grafikami wybranymi przez pociechy.

Długopis, ołówek i kredki – podstawa każdego ucznia

Kolejną kategorią przyborów szkolnych są akcesoria piśmiennicze, których uczeń będzie używać na co dzień. Do zajęć wystarczą dwa ołówki HB wraz z temperówką oraz gumką do mazania. Nieco więcej uwagi warto poświęcić wyborowi długopisu. Młodsze dzieci zwykle preferują modele automatyczne z grubszą końcówką, które ułatwiają kreślenie liter. Ciekawą alternatywą są również wkłady ścieralne, które zachowują się podobnie jak ołówki. Polecamy także ekonomiczne zestawy długopisów popularnych marek Zenith lub Astra.

Zestaw kredek przydaje się nie tylko podczas zajęć z plastyki. Dobierz ich rodzaj do wieku dziecka. W wyprawce dla pierwszoklasisty powinny znaleźć się zarówno miękkie świecówki, jak i zestaw kredek ołówkowych, najlepiej o trójkątnym przekroju. Aby zaoszczędzić miejsce w piórniku, dobrym wyborem są kredki dwustronne.

wyprawka-dla-pierwszoklasisty

Bez plecaka ani rusz!

Plecak to podstawowy atrybut każdego ucznia. Jeśli wybierasz nowy model dla dziecka, koniecznie zaangażuj pociechę w proces zakupowy. Pierwszoklasistom polecamy zwłaszcza usztywniane tornistry, które ułatwiają zachowanie prawidłowej postawy oraz chronią znajdujące się w środku przybory szkolne. Alternatywą są plecaki trzykomorowe z wygodnymi przegródkami na poszczególne artykuły.

W przypadku starszych dzieci oraz nastolatków szczególne znaczenie oprócz wygody ma wygląd. Plecak powinien być modny oraz wpisywać się w szkolną stylistykę. Sprawdź nasze młodzieżowe modele Hash i Head.

Wiesz już, co wybrać?

Dla Ciebie to może tylko zwykły obowiązek, jednak dla dzieci kompletowanie wyprawki szkolnej jest prawdziwą frajdą! Przygotujcie się wspólnie z Twoją pociechą na nowy rok szkolny, wybierając artykuły i przybory od szkoloteka.pl. Postaw na gotowe wyprawki szkolne lub dobierz akcesoria papiernicze i piśmiennicze oddzielnie.

do góry
Szablon Modern Standard od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl