szkoloteka.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Niezbędne przybory szkolne dla ucznia – co musi się znaleźć w plecaku?

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty będzie różniła się od wyprawki dla ucznia starszych klas. Mimo to w podstawowy skład wyposażenia plecaka powinny wchodzić przede wszystkim artykuły piśmiennicze oraz przyrządy szkolne stosowane podczas prac plastycznych, technicznych czy na zajęciach z matematyki. Przeczytaj, co musi znaleźć się w wyprawce ucznia.

Uczniowska wyprawka – postaw tylko na najlepsze artykuły

Kompletowanie wyprawki dla wielu dorosłych kojarzą się z przykrym obowiązkiem. Z drugiej strony zakupy szkolne mogą być również dobrą zabawą, gdy odpowiednio do nich podejdziesz. Nie obawiaj się wybierać akcesoriów do szkoły wspólnie z dzieckiem. To w końcu ono będzie używało ich przez najbliższy rok, a nawet lata. Wpływ na decyzję o danym zakupie może być pomocne a nauce odpowiedzialności – twoja pociecha będzie musiała samodzielnie zadbać o swoje przybory w trakcie trwania roku szkolnego.

Kupując artykuły szkolne, zwróć uwagę nie tylko na dopasowanie ich do wieku dziecka, ale także na jakość produktów. Akcesoria piśmiennicze oraz plastyczne powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów i posiadać odpowiednie certyfikaty. Równie ważna jest solidność i trwałość narzędzi, takich jak cyrkle czy linijki. Te przedmioty będą użytkowane przez wiele lat – postaw więc na sprawdzony sklep z artykułami szkolnymi oferujący sprawdzone produkty polskich marek. Takim dostawcą jest Szkołoteka.pl.

Wspólnie z nami skompletuj wyprawkę dla dziecka. Przedstawiamy akcesoria, bez których nie obejdzie się żaden uczeń.

Nożyczki i kredki

Podstawą wyposażenia piórnika ucznia klas podstawowych są kredki. Przydają się podczas prac plastycznych, a także na innych przedmiotach – do zaznaczania, podkreślania, ozdabiania. W przypadku młodszych uczniów dobrym wyborem są kredki heksagonalne ułatwiające zachowanie poprawnego chwytu pisarskiego. Dla zaoszczędzenia miejsca w piórniku rozwiązaniem mogą być również zestawy 12 kredek dwustronnych. Modele bardziej zaawansowane – pastelowe, akwarelowe oraz komplety w aluminiowych opakowaniach – sprawdzą się szczególnie w przypadku uczniów szkół plastycznych.

Przydatnym narzędziem dla uczniów są także nożyczki. Dla bezpieczeństwa należy je zawsze przechowywać w piórniku lub saszetce. W ofercie Szkołoteka mamy zarówno nożyczki klasyczne z kolorowymi uchwytami, jak i modele w ergonomicznym kształcie. Zwróć uwagę również, czy produkt przeznaczony jest dla dzieci prawo- czy leworęcznych.

Ołówek, gumka i temperówka

Do codziennej nauki w szkole niezbędne będą akcesoria piśmiennicze, w tym ołówki w uniwersalnej twardości HB. Można nimi szkicować, pisać w zeszytach ćwiczeń, czy zaznaczać fragmenty tekstu w książkach. Z uwagi na częstotliwość używania, w piórniku warto mieć dwa egzemplarze tego artykułu.

Jeśli mowa o ołówku, nie może zabraknąć również gumki do delikatnego ścierania grafitowego śladu oraz temperówki. W tym drugim przypadku postaw na solidny aluminiowy model z dwoma otworami do temperowania ołówków oraz kredek o różnej grubości.

artykuly-szkolne-dla-uczniow

Linijka i cyrkiel

Wśród przyrządów szkolnych linijka jest najbardziej uniwersalnym artykułem, który przydaje się nie tylko na zajęciach z matematyki. Co codziennego stosowania sprawdzi się miarka z przezroczystego plastiku o długości 15-20 cm.

Uzupełnieniem wyprawki uczniów starszych klas jest cyrkiel. Dziś klasyczne przybory z miejscem na ołówek zastąpiły narzędzia z wbudowanym rysikiem oraz ergonomicznym uchwytem. Ze względu na ryzyko ukłucia ostrą igłą należy zawsze przechowywać cyrkiel w załączonym etui.

Polecamy również wybór gotowego zestawu geometrycznego Astra Multi zawierającego ołówek, cyrkiel, ekierki, linijkę, kątomierz, temperówkę oraz gumkę. Zakup kompletu przyborów w sztywnym opakowaniu pozwoli Ci zaoszczędzić czas na dobieranie każdego artykuły z osobna.

Skompletuj wyprawkę ze Szkołoteką!

Wysokiej jakości akcesoria szkolne wcale nie muszą być dużym wydatkiem. Wybierz artykuły ze Szkołoteki, które mogą posłużyć dziecku nawet kilka lat. Szukaj u nas dopasowanych do wieku i umiejętności ucznia kredek, ołówków oraz atrakcyjnych zestawów z wygodnym etui. W ofercie sklepu znajdziesz również wygodne plecaki, a także piórniki z pełnym wyposażeniem.

do góry
Szablon Modern Standard od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl