szkoloteka.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Glina rzeźbiarska i masa solna - gdy Twoje dziecko rozwija pokłady kreatywności

Szukasz kreatywnego zajęcia dla swojego dziecka? Podaruj mu masy plastyczne! Do lepienia figurek idealnie sprawdza się glina samoutwardzalna Astra i masa solna. Dowiedz się, jak wykorzystać te produkty i dlaczego powinny znaleźć się w każdym domu. Przedstawiamy niezawodne inspiracje dla uczniów podstawówek.

Prosty sposób na zaangażowanie dziecka

Najlepszym sposobem na nudę jest pobudzenie dziecięcej wyobraźni. Jak to zrobić? Przydadzą się masy plastyczne, z których można lepić i formować różnego rodzaju dekoracje. To świetna alternatywa dla najczęściej używanych kredek, flamastrów i kolorowych papierów. Gliny rzeźbiarskie i inne produkty z tej kategorii pozwalają na:

  • przyciągnięcie uwagi dzieci mających problemy z koncentracją,
  • wspieranie rozwoju psychofizycznego malucha,
  • stworzenie wyjątkowych prac plastycznych,
  • urozmaicenie codziennych zajęć,
  • usprawnianie ruchów palców.

Angażujące materiały plastyczne sprawdzają się zarówno w domu, jak i w szkole. Warto wiedzieć, jak wykorzystać ich potencjał i dlaczego lepienie figurek tak korzystnie wpływa na dziecięcy rozwój.

Rozwój umiejętności połączony z zabawą

To fakt, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Działania twórcze są natomiast wyjątkową formą rozrywki, która wykazuje działanie terapeutyczne i angażuje wszystkie zmysły. Masa solna, glina samoutwardzalna, modelina i plastelina to akcesoria przydatne do usprawniania zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej dziecka. Rodzaj materiałów plastycznych trzeba dobrać do umiejętności użytkownika. Najmłodsze pociechy powinny korzystać z plasteliny. Nieco starsze pociechy mogą sięgać po trwalsze masy, które pozwalają na wykonanie efektownych dekoracji i podarunków dla bliskich osób.

Glina rzeźbiarska - nieograniczona moc tworzenia

Jednym z najciekawszych akcesoriów plastycznych jest glina samoutwardzalna Astra. Jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu z opakowania i twardnieje na świeżym powietrzu, dzięki czemu nie wymaga wypalania. Ma biały kolor, co ułatwia późniejsze dekorowanie figurek. Ulepione formy można pomalować farbkami plakatowymi lub akrylowymi. W trakcie ugniatania materiału maluchy uczą się cierpliwości oraz usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową. Ponadto nabierają większej świadomości siebie, ponieważ podejmują samodzielne decyzje i zdają sobie sprawę z faktu, że efekt pracy zależy wyłącznie od ich zaangażowania i pomysłu.

Ciekawym rozwiązaniem jest także glina rzeźbiarska do wypalania, którą poddaje się w obróbce termicznej w temperaturze od 850 do 1200 stopni. W tym celu przydaje się specjalistyczny piec wykorzystywany przez ceramików i rzeźbiarzy. Wykonanie dekoracji i naczyń jest w tym przypadku nieco bardziej czasochłonne, ale daje dużo satysfakcji. Ten rodzaj gliny ma naturalną barwę i świetnie sprawdza się do odciskania w formach gipsowych. Podobnie jak produkty samoutwardzalne, może być pomalowany na dowolny kolor.

masa-solna-do-szkoly

Masa solna - mocniejsza niż plastelina

Figurki z plasteliny bywają naprawdę piękne, ale cechuje je mała trwałość. Właśnie dlatego dobrą alternatywą jest masa solna, która stanowi znacznie trwalszy materiał i daje więcej możliwości działań twórczych. Aby była gotowa do użytku, trzeba dodać do niej wodę. Proces przygotowywania masy jest dla maluchów bardzo inspirujący i pobudza w nich ciekawość świata. Gotowa formuła doskonale nadaje się na przykład do tworzenia figurek i ozdób okolicznościowych z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy lub święta bliskiej osoby.

Do prac na konstrukcjach i tworzenia małych form najlepiej wykorzystać masę papierową Astra. Można łączyć ją z innymi materiałami. Po wyschnięciu łatwo ją szlifować, rzeźbić i malować. Konsystencja ciasta jest bardzo miła w dotyku, a formowanie różnych kształtów wykazuje działanie uspokajające i pozwala zniwelować stres u dzieci walczących z niepokojem lub nadpobudliwością. Paper mache często wykorzystywany jest do tworzenia masek karnawałowych, miseczek i biżuterii.

Szkołoteka zaprasza!

Zadbaj o rozwój swojego dziecka i zachęcaj je do prac twórczych. Pomoże Ci w tym masa solna, paper mache lub glina samoutwardzalna Astra. Przekonaj się, jak lepienie figurek poprawia nastrój i zdolność koncentracji u maluchów. Szukasz materiałów plastycznych w korzystnej cenie? Zgłoś się do nas! Zapewniamy duży wybór produktów.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl